Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii

Kim jesteśmy?

Jesteśmy jednym z najliczniejszych oddziałów terenowych ogólnopolskiej organizacji studenckiej, zrzeszającej od ponad 15 lat studentów stomatologii i młodych lekarzy. Stawiamy przede wszystkim na rozwój swoich zainteresowań zawodowych poza uczelnią oraz na popularyzację zdrowego trybu życia wśród ludzi. Organizujemy kursy teoretyczne jak również praktyczne we współpracy
z wiodącymi na rynku firmami stomatologicznymi, zapraszamy ciekawych gości na wykłady oraz przeprowadzamy akcje profilaktyczne wśród społeczeństwa. Poza tym stawiamy na integrację naszego środowiska poprzez wspólne spotkania czy wyjazdy.

Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii to nie tylko akcje profilaktyczne, szkolenia czy wykłady, to również szansa wzięcia udziału w ogólnopolskich i międzynarodowych konferencjach stomatologicznych organizowanych przez poszczególne oddziały terenowe. Oprócz ciekawych wykładów wygłaszanych przez znanych lektorów z Polski i zagranicy można wziąć udział w unikalnych warsztatach praktycznych.

Współpracujemy z IADS (International Association of Dental Students), dzięki czemu nasi członkowie mają możliwość uczestniczenia w konferencjach stomatologicznych za granicą, stażach naukowych, studenckich praktykach wakacyjnych i wymianie studenckiej.

Co nas wyróżnia?

Nasz lokalny oddział PTSS Wrocław był organizatorem dwóch największych konferencji PTSS –
XV – lecia PTSS w 2013 roku oraz Międzynarodowego Kongresu Stomatologicznego WrocFlow 2015, gdzie ustanowiony został nowy rekord frekwencji na konferencjach PTSS.

Nasza  autorska akcja profilaktyczna „Wrocławianinie! Nie zgrzytaj!” dotycząca prewencji oraz wykrywania zaburzeń stawów skroniowo – żuchwowych rozszerza swój zasięg poza tereny wrocławskich uczelni – przeprowadzana jest również  na terenie lokalnych centrów handlowych, co pozwala zbadać pełen przekrój wiekowy społeczeństwa.

Współpracujemy z innymi organizacjami studenckimi – IFMSA o/Wrocław, czego wynikiem są akcje „Szpital Pluszowego Misia”, gdzie docieramy do wrocławskich przedszkoli i oswajamy dzieci z wizytą lekarską i procedurami medycznymi oraz „Miś pod szpitalną choinkę”, w której odwiedzamy dzieci spędzające Święta Bożego Narodzenia w szpitalu i poprzez wspólną zabawę pozwalamy im na chwilę zapomnieć o szpitalnej rzeczywistości.

Dlaczego warto do nas dołączyć?

Jeśli stawiasz na swój zawodowy rozwój, jesteś ciekawy świata, chcesz organizować z nami konferencje na światowym poziomie, chcesz propagować zdrowy tryb życia i dać ludziom coś od siebie – podnieś głowę znad książek – czekamy na Ciebie!